Darmowa dostawa od 150 zł

Produkty

Herbaty Matcha

Dostępna w Teasome matcha to herbata japońska zielona o interesującej formie: jej liście po zbiorach mielone są na proszek. Ma to wpływ na proces przygotowania, ponieważ zamiast tradycyjnego parzenia, zawartość opakowania mieszamy z wodą, co często robi się za pomocą bambusowej miotełki.

Czytaj dalej Na uwagę zasługuje też intensywny, nieco cierpki smak naparu. Wyczuwa się w nim słodkie nuty, a po wypiciu pozostawia kremowe, trawiaste wrażenie. Po przygotowaniu otrzymujemy napój o soczyście zielonym kolorze. Jego orzeźwiający smak idzie w parze ze stymulującymi właściwościami.

Japońska herbata matcha – wpływ na zdrowie

Oprócz walorów smakowych zielona herbata japońska matcha odznacza się też korzystnym wpływem na zdrowie. Jest antyoksydantem, pomaga w regulacji poziomu dopaminy i serotoniny w organizmie, przyśpiesza działanie metabolizmu i wspiera działanie układu immunologicznego.

Zielona herbata jako antyoksydant

W porównaniu do innych naparów tego rodzaju herbata japońska zielona matcha zawiera dużą ilość przeciwutleniaczy. Substancje te pomagają pozbyć się wolnych rodników, które atakują komórki, przyśpieszając ich rozpad, co z kolei jest przyczyną przedwczesnego starzenia się, ale także rozwoju chorób serca, skóry i powstawania nowotworów. [long_desc] Dzięki przeciwutleniaczom negatywne działanie tych cząsteczek jest neutralizowane, co zmniejsza ryzyko zachorowania na miażdżycę oraz cukrzycę, a także poprawia wygląd skóry i zapobiega przedwczesnemu starzeniu.

Wpływ matchy na koncentrację, pamięć i zdolność do relaksu

Zawarta w zielonej japońskiej herbacie matcha L-teanina pobudza mózg do emitowania fal alfa, które wprawiają nas w dobre samopoczucie, a także ułatwiają relaks i pomagają się uspokoić, nie wywołując przy tym uczucia zmęczenia i senności. Substancja ta gra też rolę w regulowaniu stężenia dopaminy oraz serotoniny w organizmie. Związki te odpowiadają za kreatywność i chęć do działania. Ich niedobór bywa przyczyną obniżonego nastroju i depresji, ale także braku motywacji i problemów z zapamiętywaniem.

Zielona herbata a energia i odporność

Dzięki dużej ilości substancji odżywczych, jakie zawiera zielona japońska herbata matcha, można zauważyć jej działanie pobudzające. Efekt ten utrzymuje się nawet przez kilka godzin. Osoby zmagające się z nadprogramowymi kilogramami na pewno docenią przyśpieszenie metabolizmu, który wspomaga zielona herbata japońska matcha. Dzięki naturalnym składnikom efekt ten osiąga się bez skutków ubocznych dotykających układu sercowo-naczynioweg, jak przyśpieszone tętno czy zwiększone ciśnienie.

Japońska herbata w Teasome

Składając zamówienie w naszym sklepie otrzymasz je w nowoczesnych, estetycznych opakowaniach, wykonanych z kompostowalnej folii z pulpy drzewnej. Dobrze prezentują się na sklepowych półkach, jak również w prywatnej domowej kolekcji. Zapraszamy także do skorzystania z innych ofert i sprawdzenia naszego wyspecjalizowanego wyboru produktów świetnej jakości, przygotowanego pod wyspecjalizowane kawiarnie. Jeśli chodzi o ten napój można zdać się na nasze doświadczenie – nie jesteśmy tutaj z przypadku!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

0
Twój koszyk
  • No products in the cart.