DARMOWA DOSTAWA OD 150 PLN

CZAJNIK #1 – ARTUR REJ

Mały piaskowy czajnik wykonany ręcznie przez polskiego artystę Artura Reja.

380,00 

Na stanie

Opis

Niepowtarzalny czajniczek o łagodnym, piaskowym kolorze z podłużnymi, brązowymi plamkami i przyjemnie kontrastującą ciemną pokrywką. Wykonany ręcznie, przez polskiego artystę Artura Reja. Mieści 60 mililitrów wody, jest więc optymalny do chińskiego parzenia w stylu gongfu, obsłuży od jednej do trzrch osób. Przelewa szybkim, precyzyjnym strumieniem w 4 sekundy. Jest szkliwony w środku, co oznacza że nie wpływa na smak naparu, można parzyć w nim wszystkie rodzaje herbaty. Nadaje się do mycia w zmywarce. Ma solidne ścianki, co pozwala na mocne, zdecydowane ruchy i nie parzy przy tym w dłonie. Sitko z czternastu otworów, wystarczająco małych, by zatrzymywać listki z najdrobniejszych japońskich herbat. Wydłużona nasada pokrywki sprawia, że trzyma się ona bardzo solidnie, bez najmniejszego chybotu, a w dodatku wydaje przyjemny, kamienny dźwięk podczas przykrywania.

Nas w tym czajniczku najbardziej urzeka delikatność kształtu: jego malutki rozmiar i okrągłe proporcje sprawiają, że przywodzi na myśl malutkiego wróbelka. Jest to też czajnik wykonany z naprawdę niezwykłym kunsztem technicznym, nawet jak na Artura Reja. Przelew w niecałe cztery sekundy to wynik, do którego aspirują chińscy mistrzowie ceramiki. Strumień urywa się gwałtownie, nie ma mowy o kapaniu na boki. Parzenie w takim czajniku jest ogromną przyjemnością, nie narzuca on żadnych ograniczeń.

Artur Rej tworzy artystyczną ceramikę herbacianą w swoim warsztacie w Parku Krajobrazowym Doliny Bobru, organizuje tam również warsztaty ceramiczne. Styl jego ceramiki jest wyjątkowy, tworzone przez niego naczynia mają pogodne, głębokie kolory i przyjemne, obłe kształty.

Zachęcamy do obserwowania jego prac na Instagramie @rej.artur.ceramika

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „CZAJNIK #1 – ARTUR REJ”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
Twój koszyk
  • No products in the cart.