DARMOWA DOSTAWA OD 150 PLN

PHOENIX OOLONG

Mi Lan Xiang Dan Cong ma wszystko to, czego można wymagać od herbat typu dan cong: przyjemną cierpkość, głęboki smak owoców, wyczuwalny aromat kwiatów i palonego drewna.

45,00 

SKU mlxdancong Kategoria:

Opis

Oolongi typu Dan Cong to osobna, swoista kategoria chińskiej sztuki herbacianej, mająca swoje korzenie w regionie Gór Feniksa (Fenghuang Shan). Tak samo jak słynne skalne herbaty z gór Wuyi, dancongi są ciemnymi oolongami, czyli herbatami mocniej utlenianymi i palonymi. To stwierdzenie jest jednak dalekie od wyczerpania tematu, a charakterystyka dancongów to nieskończenie szeroki temat. Zainteresowanych kierujemy do naszych blogów.

Dancongi bardzo często mają w swojej nazwie człon „xiang”, czyli aromat. Stąd też nasze tłumaczenie Mi Lan Xiang, czyli Aromat Miodowej Orchidei. Orchidea jest kwiatem o bogatym, słodkim zapachu i taki też jest smak tej herbaty. Już zapach suchych liści niesie ze sobą skojarzenie słodko-kwaśnych owoców, ale i aromatów drzewnych i palonych. Przy odpowiednim zaparzeniu otrzymujemy zaś napar o ekstremalnie złożonym smaku, w którym zręcznie mieszają się nuty marakuji, brzoskwini, kwiatów i kory drzewnej. Zawsze wyczuwalna jest charakterystyczna dla dancongów cierpkość, która doskonale dopełnia całość doświadczenia.

Oferowany przez nas dancong to świetny przykład tego gatunku herbat. Pochodzi ze zbiorów wiosennych i ma wszystko to, czego można wymagać od udanej herbaty tego typu: przyjemną cierpkość, głęboki smak owoców, wyczuwalny aromat kwiatów i palonego drewna. Gorąco polecamy.

 


 

Zbiór: wiosna 2023

Pochodzenie: Guangdong, Chiny

Kultywar: Mi Lan Xiang

Profil: marakuja, miód akacjowy, kwiat orchidei

Informacje dodatkowe

Kolor

Oolong

Kraj pochodzenia

Chiny

Waga

25g

Metody parzenia

Styl europejski:

waga    5g/250ml wody

temp   95°C

czas    I parzenie: 2 min / II parzenie: 3 min / III parzenie: 5 min

 

Styl gongfu:

waga    5g/100ml wody

temp   95°C

czas    I parzenie: 30 s / II parzenie: 20 s / III parzenie: 30 s / IV parzenie: 45 s / każde kolejne nieco dłuższe

Profil herbaty

Dowiedz się więcej!

Barwy herbaty – ciemny oolong
Ciemne oolongi to jedne z najbardziej niezwykłych i złożonych herbat. Dowiedz się o nich więcej!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „PHOENIX OOLONG”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
Twój koszyk
  • No products in the cart.