DARMOWA DOSTAWA OD 150 PLN

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty herbaciane – Herbaty taiwańskie

11 marca, 2023, 16:00 - 12 marca, 2023, 18:00

Teasome zaczęło się od herbat taiwańskich, kiedy na zboczach słynnego Alishan odkryliśmy, jak łatwo jest znaleźć dobą herbatę, gdy dociera się do źródeł. Podczas tych dwugodzinnych warsztatów herbacianych postaram się zabrać was w dokładnie to samo miejsce.

Kultura Taiwanu wyrosła z kultury chińskiej, ale w pewnym – wiadomym – momencie odgałęziła się i zaczęła rosnąć na własną rękę, podkreślając swą niezależność i dorosłość. Taiwan wytworzył własne herbaciane zwyczaje i gusta. O tym, czym różnią się one od chińskich porozmawiamy kosztując wszystkich zwyczajowych typów taiwańskiej herbaty. Co definiuje tajwańskość,  co wyróżnia i co się liczy?

Na tych małych warsztatach porozmawiamy o tym jak się parzy i uprawia herbatę na Tajwanie, o jej historii, cechach i charakterze. Dużo powiemy i jeszcze więcej wypijemy, zarówno herbat z naszego sklepu jak i specjałów, które trzymałem w ukryciu na taką okazję. Jak zwykle ilość miejsc jest bardzo ograniczona, ponieważ picie herbaty jest czynnością intymną.

Aby się zgłosić, możesz napisać do nas na:
Instagramie
Facebooku
– sklep@teasome.pl

Szczegóły

Początek:
11 marca, 2023, 16:00
Koniec:
12 marca, 2023, 18:00

Organizator

Teasome

Miejsce wydarzenia

Teasome
Ul. Miodowa 26
Kraków,MałopolskiePoland
+ Google Map
0
Twój koszyk
  • No products in the cart.