DARMOWA DOSTAWA OD 150 PLN

AMBER HEART RIPE PU-ERH

Rozgrzewająca herbata pu-erh o słodkim, pełnym smaku.

50,00 

Kategoria:

Opis

Amber Heart to fermentowana herbata pu-erh shu (dojrzała, ripe), w której typową ziemistość dopełnia niezwykła słodycz. Napar jest gładki i rozgrzewający, można odnaleźć w nim ciepłe smaki drewna i przypraw korzennych. W przeciwieństwie do „surowych” puerów sheng, pu-erh shu pozbawiony jest goryczy i nie drażni brzucha.

Nazwę Bursztynowe Serce nadaliśmy ze względu na ciemnozłocisty kolor naparu oraz niezwykłą formę liści, malutkie bryłki o kształcie serca. Ten rodzaj herbaty w Chinach nazywa się Lao Cha Tou.

Podczas produkcji puera shu liście usypuje się stosy, które następnie spryskiwane są wodą, aby zapewnić dodatkową wilgoć, która przyspiesza proces fermentacji. Lao Cha Tou to herbata z samego spodu tych stosów, fermentująca w największej wilgoci. Spływają tam najintensywniejsze smaki oraz cukry z całej partii herbaty, dzięki czemu te bryłki są wyraźnie słodsze od typowego puera shu.

Amber Heart to dolna część partii naszego Ancient Ripe Pu-erh. Powstaje z gushu, czyli starych, co najmniej stuletnich drzew. Zachęcamy do porównania obu tych herbat! Mimo że to liście z tych samych drzew, to wyraźnie różnią się charakterem.

 


 

Zbiór: 2022

Pochodzenie: Yunnan, Chiny

Kultywar: Yunnan Da Ye

Profil: mokra ziemia, cukier, drewno

Informacje dodatkowe

Kolor

Pu-erh

Kraj pochodzenia

Chiny

Waga

50g

Metody parzenia

Styl europejski:

waga    5g/250ml wody

temp   95°C

czas    I parzenie: 2 min / II parzenie: 3 min / III parzenie: 5 min

Nasze wrażenia

   Szymon

Doskonały, dojrzały pu-erh dla każdego. Sam nigdy nie byłem ich fanem, jednak to właśnie ta herbata zmieniła moje podejście. To najsłodszy i najłagodniejszy przykład pu-erha, a poza tym można parzyć te same liście chyba z 20 razy 😉

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „AMBER HEART RIPE PU-ERH”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
Twój koszyk
  • No products in the cart.