DARMOWA DOSTAWA OD 150 PLN

JAK PRZYGOTOWUJEMY NASZE PACZKI?

Nie ukrywamy – lubimy się czasem pochwalić, jeśli mamy czym. Temat ekologicznego pakowania przesyłek jest bardzo ważny w świecie, w którym handel przeniósł się do Internetu, a olbrzymie znaczenie ma sposób w jaki dostawcy starają się zredukować problematyczne odpady przy pakowaniu. W Teasome nie chcieliśmy żadnych kompromisów i wielką chęcią sięgamy po najbardziej ekologiczne rozwiązania, nawet mając świadomość, że ich cena jest często o wiele wyższa. W tym artykule chcieliśmy Wam przedstawić nasz pomysł na skuteczne i ekologiczne pakowanie.

1. Zacznijmy od początku – załóżmy sytuację, w której zamawiacie od nas kilka pudełek herbaty. W środku oczywiście kompostowalna „folia” Natureflex, a pudełka pochodzą z recyklingu i ponownie się do niego nadają dzięki temu, że nie stosujemy błyszczących naklejek (powlekanych folią).

2. Paczka, którą dostajecie, oklejona jest papierową taśmą, dzięki czemu karton nadaje się bez problemu do recyklingu. I tu ciekawostka – kartony oklejone taśmą foliową najczęściej idą prosto do spalarni, zakłady nie mają środków by skrupulatnie pozbywać się każdej tasiemki, która zresztą i tak nie zostanie odzyskana.

Do tego, na górze kartonu znajdziecie tradycyjną przylgę kurierską, czyli naklejoną kieszonkę na dokumenty. Na pewno widzieliście takie kieszonki już wielokrotnie i prawdopodobnie były one zawsze wykonane z folii. Już możecie się domyślić co napiszę – tak, udało nam się znaleźć wariant papierowy, w pełni odnawialny!

3. W środku zaś, prócz naszych herbat, zobaczycie oczywiście jakiś rodzaj wypełniaczy. Dzisiejszy rynek oferuje niesamowitą ilość rozwiązań i – musimy przyznać – nie potrafiliśmy się zdecydować na jedno z nich. Plastik nie wchodził w grę, ale nie było łatwo zdecydować się między biodegradowalnymi wełnami (drzewną, konopną) a odnawialnymi wypełniaczami z kartonu i brązowego papieru. Dlatego na początku nasze paczki będą mogły zawierać różne opcje, bo chcemy je sprawdzić w boju. Obiecujemy wypracować możliwie najlepsze rozwiązanie – zarówno dla zabezpieczenia przesyłek, jak i dla minimalizacji odpadów.

4. Tak szczerze, to wcale nie potrzebujemy aż takiej ilości wypełniaczy. Dobraliśmy nasze paczki tak, by oszczędzić jak najwięcej miejsca. Pewnie nie raz zdarzyło Wam się dostać malutki produkt w wielkim kartonie, owiniętym trzykrotnie folią i taśmą… U nas nie musicie się martwić, wszystko dokładnie wymierzyliśmy!

0
Twój koszyk
  • No products in the cart.